Kotyliony atłasowe firmy ASPOL

Wiele osób pyta nas, czym różni się wstążka satynowa od atłasowej? Postaramy się odpowiedzieć, dlaczego dla naszych kotylionów wybieramy droższą wstążkę atłasową, a nie wykonujemy ich z tańszej wstążki satynowej.

Satyna to właściwie nic innego, jak specjalny gatunek atłasu, zatem oba materiały mają ze sobą wiele wspólnego – są przyjemne w dotyku, gładkie i lekkie. Zarówno wstążka satynowa jak i atłasowa są z połyskiem. Wstążka atłasowa jest jednak znacznie bardziej sztywna, a nie jak satyna delikatna i lejąca, dzięki czemu nie gniecie się i wygląda bardzo elegancko. Wynika to z tego, że atłas wykonany jest charakterystycznym dla tej tkaniny splotem atłasowym – jest gładki i połyskujący z prawej strony oraz matowy z lewej,

Satyna jest rodzajem atłasu z błyszczącą prawą stroną, przy zastosowaniu specjalnego splotu satynowego, z lewej strony stosuje się najczęściej splot atłasowy osnowowy. Różnica w splocie sprawia, że satyna jest znacznie delikatniejsza i lejąca i łatwiej ulega gnieceniu.

Tasiemka satynowa ma fabrycznie wykończone brzegi, natomiast wstążka atłasowa jest cięta na wprost z zatapianiem brzegów na gorąco. Dzięki temu wstążka atłasowa nie posiada, mogącego wyglądać nieestetycznie brzegu fabrycznego, posiada natomiast gładki, zabezpieczony przed strzępieniem, elegancko i estetycznie wyglądający brzeg.

Kotyliony atłasowe to produkty, które stanowią wizytówkę naszej firmy. Wykonujemy je ręcznie z wysokiej jakości atłasowych tasiemek z dużą starannością i dbałością o szczegóły. Tasiemki na końcach kotyliona zgrzewane są na gorąco, dzięki czemu nie strzępią się zaraz po przypięciu. Nasze kotyliony w tzw. sercu zawsze posiadają przypinkę – nie używamy laminowanych kartoników, czy tekturek, które bardzo szybko ulegają uszkodzeniu i gnieceniu. Dzięki temu nasze kotyliony są bardzo trwałe i pięknie się prezentują. Wszystkie szycia i łączenia wstążek atłasowych są ukryte pod przypinką oraz pod białym, plastikowym tyłem kotyliona, dzięki czemu kotylion wygląda niezwykle elegancko i estetycznie.  Agrafka – standardowe zapięcie kotyliona przymocowana jest do białego, plastikowego tyłu kotyliona.

Oprócz agrafki, która stanowi standardowe mocowanie kotyliona, możemy zaproponować inny rodzaj przypięcia. Zamiast białego tyłu kotyliona z agrafką, możemy użyć tyłu posiadającego magnes. Wówczas nie trzeba będzie przebijać tkaniny ubrania w celu przypięcia kotyliona. Z kolei zamiast agrafki do białego, plastikowego tyłu kotyliona możemy przymocować gumkę, dzięki czemu kotylion będzie można mocować na nadgarstku.

W swojej ofercie posiadamy bardzo bogatą paletę kolorów wstążek atłasowych. Wykonujemy kotyliony wg projektu Klienta. Kolory wstążek i marszczonek można dowolnie łączyć, tworząc indywidualne projekty.

Udostępnij ten post