Najpopularniejsze kotyliony regionów i miast Polski

Kotylion jest ozdobą, wykonaną z dwóch odcieni kontrastujących kolorystycznie tasiemek lub wstążek atłasowych, ułożonych w charakterystyczny kształt. Mimo iż kotylion nie zyskał oficjalnie charakteru symbolu narodowego, ta ozdoba zyskała stałe miejsce wśród akcesoriów, podkreślających wyjątkowość obchodów świąt narodowych. Noszony po lewej stronie, nad sercem kotylion narodowy (wyjątkowo po prawej podczas gali orderowej) podkreśla zamiłowanie do ojczyzny.

Kotyliony regionów i miast Polski noszone z radością

Popularne podczas świąt regionalnych kotyliony, których kolorystyka związana jest z barwami wojewódzkimi zyskały aprobatę dzięki ludowym zwyczajom organizowania wesel z kotylionami oraz balów kotylionowych. Podczas tych ostatnich osoby wolne zakładały kotylion na lewą stronę, zajęte natomiast na prawą. Tradycja w postaci losowania dwóch takich samych kotylionów, by móc zatańczyć ze swoją, kotylionową parą na balu również zakorzeniła się w społecznościach wielu polskich miast. Kotyliony na studniówkę były wręcz niezbędnym elementem stylizacji, a taniec kotylion pojawiał się podczas ważnych uroczystości. Dziś kotyliony w polskich miastach popularne są jedynie przy okazji świąt, związanych z obchodami miejskimi, gminnymi, regionalnymi lub narodowymi.

Kotyliony regionalne w ofercie ASPOL: https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/kotyliony-i-kokardy/kotyliony-miast-i-regionow-polski/

Najpopularniejsze w Polsce kotyliony

W polskich regionach oraz miastach obecnie największą popularnością ponad dekoracjami regionalnymi cieszą się kotyliony mini, których kolorystyka odzwierciedla barwy regionów i miast. Niebiesko-żółte kotyliony odzwierciedlają barwy Górnego Śląska, czerwono żółte z kolei wybierają mieszkańcy Warszawy. Mini kotyliony, wyposażone w herb miasta lub regionu to doskonała ozdoba na uroczystość plenerową i oficjalną. Kotyliony narodowe, wykonane w barwach biało-czerwonych również cieszą się ogromną popularnością. Najczęściej kupowane przy okazji obchodów świąt narodowych i regionalnych kotyliony mini z herbem wyróżniają się komfortem użytkowania. Zarówno narodowe, biało-czerwone kotyliony, jak i regionalne w kolorach miast i województw wykazują się nienagannym stylem.

Kotyliony – jak i kiedy noszone?

Barwy narodowe są rozpoznawalne i doceniane przez wszystkich rodaków, a zakładanie kotyliona podczas wydarzeń o charakterze uroczystości państwowym cieszy się ogromną popularnością nie tylko w szkołach, w trakcie akademii z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Efektowne kotyliony w barwach regionalnych oraz narodowych mogą być noszone na nadgarstku lub na piersi. Regionalne i w kolorach, przypisanych miastom kotyliony noszone są w trakcie uroczystości oficjalnych o charakterze miejskim lub regionalnym. Podczas zakupu można dobrać odpowiednie mocowanie. Wybierając wysoką jakość wykonania, wybieramy niezawodne użytkowanie podczas ważnych uroczystości. Stylowe kotyliony są ponadczasowe.

Udostępnij ten post