Kotyliony dla dzieci

Z okazji Święta Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada oraz Święta Konstytucji, które obchodzone jest 3 maja, w szkołach i przedszkolach często odbywają się uroczyste akademie. Dzięki nim dzieci mają możliwość poznać historię tychże świąt; jest to także doskonała okazja do budowania postaw patriotycznych i krzewienia miłości do ojczyzny. Dobrze, gdy podczas tych uroczystości dzieci będą miały przypięty kotylion do galowego stroju.

Symbol dla najmłodszych

Kotyliony dla dzieci są stosunkowo niewielkich rozmiarów, jednak jest to ozdoba, która pięknie prezentuje się na białej koszuli bądź innego rodzaju galowym stroju. Kotylion posiada dodatkowo przypinkę, na przykład z godłem Polski bądź obrysem konturów mapy. Sama przepaska jest w kolorze flagi, a więc jest ona biało-czerwona. Kotyliony dla dzieci pełnią przede wszystkim rolę edukacyjną – za ich pomocą dzieci mogą poznać najważniejsze symbole swojego kraju. Dodatkowo pomagają one budować postawę patriotyczną wśród najmłodszych, co jest niezwykle istotne w czasach globalizacji i tworzenia jednego społeczeństwa “bez granic”.

Czy warto robić kotyliony samodzielnie?

Wykonanie we własnym zakresie kotyliona zwykle nie przysparza większych problemów. Przedszkolaki często tworzą ozdobę w ramach zajęć plastycznych, natomiast starsze dzieci mogą zrobić kotylion w domu, przy pomocy rodziców. Niemniej jednak nie zawsze istnieje możliwość samodzielnego wykonania kotylionów – w takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie ich hurtowy zakup. Dzięki temu każdy uczeń będzie mógł ozdobić swoje odświętne ubranie podczas akademii organizowanej z okazji Święta Niepodległości. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które nie mają możliwości uczestniczyć w zajęciach plastycznych, na których wykonywane są kotyliony dla dzieci. Hurtowe zakupy nie będą zbyt dużym obciążeniem dla budżetu szkoły, bowiem kotylion kosztuje jedynie kilka złotych.

Kotyliony dla przedszkolaków

Najczęściej kotyliony przypinają do koszuli dzieci w wieku szkolnym, gdyż to właśnie w szkołach organizowane są uroczyste akademie z okazji świąt narodowych. Niemniej jednak postawę patriotyczną warto krzewić już u najmłodszych, a więc i u przedszkolaków. Dzieci w tym wieku interesują się otaczającym światem, zadają pytania, są bardzo dociekliwe. Zakup hurtowy kotylionów dla dzieci – https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/kotyliony-i-kokardy/ w przedszkolu, a następnie przypięcie ozdoby maluchom może okazać się doskonałym pretekstem do rozmowy i wprowadzenia najmłodszych w tematykę świąt narodowych, która nie powinna być im obca.

 

Udostępnij ten post