KOTYLION KOMUNIA KIELICH

Podkreśl Uroczysty Dzień I Komunii Świętej kotylionem

Dzień I Komunii Świętej to uroczyste wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina i całej jego rodziny. To właśnie w tym dniu młody katolik przyjmuje krew i ciało Chrystusa pod postacią hostii. Jest to bardzo istotne wydarzenie w jego drodze do zbawienia i wyczekane spełnienie po wielu miesiącach nauki i przygotowań do tego sakramentu.

Bardzo ważne jest, by ten wyjątkowy dzień spędzić w gronie najbliższych, którzy wraz z dzieckiem pierwszokomunijnym radują się z powodu przyjęcia przez niego sakramentu. Rodziny zwyczajowo wybierają się do restauracji na uroczysty obiad, wykonują sesje zdjęciowe upamiętniające ten dzień, a także obdarowują młodego członka rodziny prezentami. Ważne jest oczywiście, by w tym niecodziennym dniu nie zatracić się w jego powierzchownych elementach, nie zwracać nadmiernej uwagi na otoczkę strojów, prezentów, czy przyjęcia, lecz cieszyć się z tego, że młody człowiek przyjął po raz pierwszy Jezusa do swojego serca. Warto zadbać o odpowiednie szczegóły, które nadadzą temu dniu należytej odświętności.

Detale – czy są ważne?

W Uroczystym Dniu I Komunii Świętej króluje biel. Nic dziwnego, jest to bowiem kolor symbolizujący czystość i niewinność. Detale w tym dniu potrafią nadać uroczystości wymaganego szacunku i podkreślenia jej ważności. Odpowiednio przystrojona sala czy skromny ubiór dziecka jest ważnym elementem I Komunii Świętej.

Sala czy inne miejsce, w którym odbywa się uroczystość z rodziną z okazji przyjęcia przez dziecko pierwszej komunii, powinno być urządzone w jasnych, pastelowych odcieniach. Białe obrusy, kompozycje kwiatowe, krzesła przystrojone białymi kokardami oraz elegancka zastawa stołowa w odpowiedni sposób nadadzą przyjęciu uroczysty charakter. Detale stroju dziecka przystępującego do pierwszej komunii świętej także nie powinny pozostać bez znaczenia. Ozdobne wianki, bolerka i haft IHS to sprawdzone elementy kreacji dziewczynek, a świeca, kolorystycznie dobrana książeczka do liturgii oraz sam garnitur, alba lub szata liturgiczna są podstawą ubioru chłopców.

Kotyliony na I Komunię Świętą

Kotylion komunijny może okazać się ciekawym dodatkiem pierwszokomunijnego ubioru zarówno u chłopców jak i u dziewczynek. Najlepsze okazują się kotyliony skromne, bez zbędnych dodatków i ozdobników. Na stronie https://okolicznosciowe.com.pl/?s=komunia&post_type=product dostępne są trzy wzory kotylionów komunijnych. Serce kotyliona stanowi przypinka z symbolami komunijnymi – gołębiem, otwartą księgą, kielichem, chlebem oraz winem (dostępny: https://okolicznosciowe.com.pl/produkt/kotylion-komunia-swieta-golab-ihs/), a także podobny do niego, z podkreśleniem napisu „IHS” – https://okolicznosciowe.com.pl/produkt/kotylion-komunia-swieta-zloty-kielich-ihs/. Do wyboru znajdzie się także kotylion z dużym napisem „IHS”, podkreślonym ozdobnym obramowaniem (https://okolicznosciowe.com.pl/produkt/kotylion-komunia-swieta-ihs/). Kotylion te wykonane są ręcznie z białych,  atłasowych tasiemek.

Personalizacja takiego kotyliona pozwala stworzyć niezwykle ciekawy i wyjątkowy prezent, będący podziękowaniem od dziecka idącego do komunii i jego rodziców dla przybyłych gości.  Jest to również dobry wybór dla gości, którzy chcą podarować pierwszkomunijnemu dziecku wyjątkową i niepowtarzalną pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej.

Udostępnij ten post