Kokarda Narodowa

Kokarda Narodowa wykonana jest z wysokiej jakości biało-czerwonej taśmy rypsowej, ma średnicę 6cm i posiada z tyłu agrafkę umożliwiającą przypięcie.
Kokardy Narodowe wykonywane są ręcznie z dużą starannością i dbałością o szczegóły. Każda kokarda może być zapakowana w osobny woreczek.

KOKARDA NARODOWA – WAŻNE INFORMACJE!
Kokarda narodowa w biało – czerwonych barwach składa się z dwóch okręgów: białego centralnego oraz okalającego go czerwonego, o średnicy 40 do 60 mm, przy czym promień okręgu białego powinien stanowić ½ promienia kokardy. Zgodnie z heraldycznym znaczeniem barw, kokarda odwzorowuje godło Królestwa Polskiego: białego orła na czerwonym polu.

Kokarda narodowa może być używana w szczególności z okazji: Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święta Narodowego Trzeciego Maja, Święta Wojska Polskiego i Narodowego Święta Niepodległości.

Należy ją wpinać z lewej strony w klapę munduru lub ubioru cywilnego.

Kokarda narodowa bywa błędnie nazywana kotylionem.

Źródło: Zarządzenie Nr 5/MON z dnia 9 kwietnia 2014 r. w sprawie sposobu i okoliczności stosowania symboli Rzeczypospolitej Polskiej w jednostkach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej

KOKARDA NARODOWAKOKARDA NARODOWA ZAPAKOWANA

Udostępnij ten post