Dzień Niepodległości w USA

Spis treści

Wstęp

  1. Kiedy Stany Zjednoczone świętują Niepodległość?
  2. Co spowodowało powstanie Stanów Zjednoczonych?
  3. Kto był odpowiedzialny za Deklarację Niepodległości USA?
  4. Jak Amerykanie świętują Dzień Niepodległości?
  5. Jakie symbole towarzyszą Świętu Niepodległości USA?

 

Dzień Niepodległości jest obchodzony jako urodziny Stanów Zjednoczonych. Jest to święto narodowe. W tym dniu Amerykanie gromadzą się na uroczystościach lokalnych, świętując wolność z przyjaciółmi lub rodziną. Amerykanie pamiętają, jak powstały Stany Zjednoczone Ameryki. Rozmawiają o tym, jak to jest być Amerykaninem.

1. Kiedy Stany Zjednoczone świętują Niepodległość?

Dzień Niepodległości przypada co roku 4 lipca. Data ta jest rocznicą słynnego wydarzenia. Jest to dzień, w którym Stany Zjednoczone stały się państwem. Większość ludzi nie musi pracować w Dniu Niepodległości. Poczty i urzędy państwowe są zamknięte. Ponieważ święto przypada w porze letniej, czyli większość szkół jest zamknięta.

2. Co spowodowało powstanie Stanów Zjednoczonych?

Na początku powstało 13 kolonii, nad którymi rządziła Wielka Brytania. Koloniści w pewnym momencie rozgniewali się, gdy Brytyjczycy nałożyli na nich podatki, aby pomóc w opłaceniu wojny z Francją.

Koloniści chcieli być wolni i podejmować własne decyzje. W 1775 r. rozpoczęli walkę z Brytyjczykami. Był to początek rewolucji amerykańskiej. W 1776 roku grupa kolonistów spotkała się w Filadelfii. Uzgodnili, że uwolnią się od rządów Wielkiej Brytanii. To właśnie to wydarzenie Amerykanie świętują w Dzień Niepodległości.

3. Kto był odpowiedzialny za Deklarację Niepodległości USA?

Amerykańscy koloniści napisali Deklarację Niepodległości i wysłali ją do króla brytyjskiego. Ten ważny dokument mówił, dlaczego koloniści chcieli być wolni. Thomas Jefferson napisał pierwszy projekt deklaracji. Benjamin Franklin, John Adams i inni mężczyźni również napisali jej fragmenty.

Przywódcy kolonialni zatwierdzili deklarację 4 lipca 1776 roku. Deklaracja nie uczyniła kolonistów wolnymi od razu. Ich wojna z Brytyjczykami trwała do 1783 roku. Potem kolonie stały się 13 stanami, a koloniści byli wolni. Wtedy narodziły się Stany Zjednoczone.

4. Jak Amerykanie świętują Dzień Niepodległości?

Dzień Niepodległości to radosny czas dla większości Amerykanów. Wiele osób spędza czas na świeżym powietrzu. Ludzie chodzą na parady, koncerty lub festiwale. Niektóre rodziny urządzają pikniki lub grille na podwórku. Je się hot dogi, hamburgery i kukurydzę na kolbie. Inni mogą iść na plażę lub uprawiać sport. W nocy tłumy ludzi oglądają kolorowe pokazy sztucznych ogni.

Nie brakuje również wszelkich gadżetów, które uświetniają ulice i domy. 

5. Jakie symbole towarzyszą Świętu Niepodległości USA?

Flaga amerykańska i jej czerwono-biało-niebieskie kolory są symbolami Dnia Niepodległości. Wiele osób nosi w Dniu Niepodległości ubrania w kolorach czerwonym, białym i niebieskim. Przyjaźń polsko-amerykańską wspiera sklep okolicznosciowe.com.pl, firmy ASPOL, która dzięki swojemu zaangażowaniu łączy Polskę i Stan Zjednoczone we wspólnym świętowaniu Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki.  

Dla wielu  Amerykanów głównym symbolem Dnia Niepodległości jest sama Deklaracja, ponieważ pomogła ona w utworzeniu Stanów Zjednoczonych. Kolejnym symbolem tego święta jest Dzwon Wolności. Koloniści bili w ten wielki dzwon, gdy w lipcu 1776 r. po raz pierwszy głośno odczytano deklarację.

W Dniu Niepodległości ważne są także pieśni patriotyczne. Dwie ulubione to “The Star Spangled Banner” i “America the Beautiful”.

 

Udostępnij ten post