Święta narodowe w biało-czerwonych barwach

Polska historia i tradycja dają sporo okazji do wywieszenia biało-czerwonych flag, będących wyrazem zamanifestowania patriotyzmu, więzi z Ojczyzną i pamięci o minionych czasach. Obecnie mamy w Polsce 12 świąt narodowych i państwowych, a z zakupem flag państwowych, kokard lub kotylionów mogących je uświetnić nie ma dziś żadnego kłopotu. Każdą ilość takich symboli narodowych można kupić z naszej oferty – https://okolicznosciowe.com.pl/shop/

Flagę może wywiesić każdy

Chyba najważniejszym świętem narodowym jest Święto Niepodległości przypadające 11 listopada. Przypomnijmy, że Polska zniknęła z mapy Europy w 1795 roku, po tym, jak Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru naszej OjczyznyMimo kilku powstań i starań wielu patriotów, którzy walczyli o odzyskiwanie niepodległości, stało się to możliwe dopiero po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim. Doszło do niej właśnie 11 listopada 1918 roku. I wtedy zakończyła się I wojna światowa. W tym samym czasie marszałek Józef Piłsudski został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich i spowodował, że wojska niemieckie wycofały się z Królestwa Polskiego. Nocą z 11 na 12 listopada 1918 roku rozbrojono niemiecki garnizon w Warszawie, a potem Piłsudski przystąpił bardzo szybko do tworzenia polskiego rządu.

Co roku z okazji Święta Niepodległości odbywa się wiele uroczystości państwowych oraz imprez kulturalnych i zawodów sportowych. Flagi państwowe wywieszają tego dnia urzędy i instytucje. Ale nie jest to zarezerwowane tylko dla tych instytucji. Mo to zrobić wszyscy, którzy identyfikują się z Polską, zależy im na jedności i niepodległości Ojczyzny.

Kokardy i kotyliony

W ofercie naszego sklepu jest ogromny wybór flag w różnych rozmiarach. Na przykład 60×90 cm, 70×112 cm lub 90×150 cmWszystkie, niezależnie od wielkości, są bardzo solidnie wykonane i przez to bardzo trwałe. Zawdzięczają to temu, że zrobiono je z jednego lub dwóch kawałków poliestru. Te z dwóch zszywane są płaskim szwem francuskim. Dodatkowo każdy brzeg flag obszywany jest także pojedynczym lub podwójnym szwem.

Każda flaga pochodząca z tego sklepu pakowana jest w osobny i estetyczny woreczek. Poza tym można tu kupić również drzewcdo flag. Wykonane są one z drewna sosnowego i posiadają 22 mm średnicy oraz 150 centymetrów długości. Sprzedawane są w kompletach po 5 sztuk.

Oczywiście święta narodowe można uczcić nie tylko za pomocą wywieszonej flagi. Nadają się do tego również doskonale kokardy i kotyliony narodowe oferowane przez nasz sklep. Wykonane są one ręcznie, z dużą starannością, dbałością o szczegóły i z wysokiej jakości atłasowych tasiemek, które na swoich końcach są zgrzewane na gorąco i to powoduje, że nie strzępią się zaraz po przypięciu.

Sklep ten ma wiele wersji kokard i kotylionów. Do wyboru są na przykład takie z godłem Polski lub konturami kraju w narodowych kolorach.

Trzeba pamiętać o zasadach

Gdy ktoś zdecyduje się na flagę, musi też pamiętać, że jej wywieszanie wiąże się z pewnymi zasadami. Musi ona znajdować się w eksponowanym miejscu i takim, które nie uchybia jej godności. Flaga i inny symbol narodowy nie może być brudny i zniszczony, a jego barwy wyblakłe.

Gdy flaga jest wywieszona w pionie, to należy ją ustawić tak, aby jej biały kolor był zawsze po lewej stronie, gdy spogląda się na nią z przodu. Poza tym flaga nie może stykać się z podłożem lub wodą.

Trzeba też wiedzieć, że uszkodzonych lub zużytych symboli narodowych nie wyrzuca się do śmieci.

Udostępnij ten post