Flaga Polski i uchwyt do flagi na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja

Święto Flagi, które przypada w czasie majówkowego weekendu. Jest niezwykle ważne, a jego odpowiednie celebrowanie sprawia, że uczymy nasze dzieci patriotyzmu i przynależności do narodu. Istotne jest, aby w tym dniu powiesić flagę, która podkreśli naszą przynależność narodową. W poniższym artykule przybliżamy Święto Flagi w Polsce.

Czym jest Święto Flagi?

Święto Flagi obchodzimy w Polsce 2 maja, tuż obok Święta Pracy – 1 maja i Święta Konstytucji 3 maja. Jest to święto, które Sejm wprowadził dopiero w 2004 roku, dlatego jest to jedno z najmłodszych uroczystości w Polsce. Ten dzień ma na celu uczczenie flagi, która jest symbolem narodowym i towarzyszy nam w wielu ważnych uroczystościach. W tym dniu każdy Polak powinien pomyśleć nad wywieszeniem flagi, aby w ten sposób uczcić to niezwykle święto. To wyraz szacunku do flagi, a zadaniem tego święta jest propagowanie wiedzy o tożsamości polskiej i symbolach narodowych. Jako że flaga Polska jest symbolem narodowym, jest chroniona prawnie i należy traktować ją z szacunkiem.

Jak obchodzi się Święto Flagi w Polsce?

Każdego roku 2 maja, kiedy obchodzi się Święto Flagi. Wielu Polaków eksponuje flagę na zewnątrz swojego budynku np. w oknie czy na balkonie. Wiele osób decyduje się również na noszenie kotylionów w narodowych barwach. Taka tradycja została zapoczątkowana przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jest kontynuowana do dzisiaj. Wszystkie ważne urzędy państwowe są zobowiązane do wywieszenia flagi na zewnątrz budynku zgodnie z obowiązującymi zasadami. Pomimo iż święto to jest niezwykle ważne, nie jest dniem wolnym od pracy. Przypada w tzw. długi majowy weekend tuż obok wolnych świąt, dlatego wiele ludzi właśnie 2 maja bierze wolne od pracy. To okazja do świętowania i pielęgnowania wiedzy o symbolach narodowych w Polsce. Flagę należy traktować z szacunkiem, dlatego na zewnątrz naszych budynków powinna znaleźć się wyprasowana i czysta. Wywieszając flagę w dniu 2 maja, możemy podkreślić swoją przynależność do narodu polskiego, a także ukazać swoją patriotyczną postawę. To doskonała okazja do pokazania dzieciom, jak niezwykle ważna jest flaga Polski, hymn czy godło. Należy im się bezwzględny szacunek już od najmłodszych lat. Dlatego warto w tym dniu zdecydować się na wywieszenie flagi czy przypięcie kotyliona do marynarki. W szkołach obchody Dnia Flagi są również uroczyste. Wywieszana jest flaga, a dzieci przywieszają kotyliony lub ubierają się w barwy polskiej flagi. Co istotne, instytucje państwowe również mają obowiązek wywiesić w tym wyjątkowym dniu flagę naszego kraju.

Uczcijmy Święto Flagi – 2 maja

Święto Flagi zbliża się wielkimi krokami, dlatego już dziś warto pomyśleć o uczczeniu tego wspaniałego dnia. Na stronie https://okolicznosciowe.com.pl można znaleźć flagę Polski w różnorodnych rozmiarach, a także uchwyt do flagi i kotyliony. To miejsce, gdzie można znaleźć wiele produktów w korzystnych cenach. Wysyłka jest zawsze na czas, dlatego nie ma obaw, że nie zdążymy otrzymać zamówionych produktów. Oferta kierowana jest zarówno dla prywatnych osób, jak i instytucji oraz przedsiębiorstw. Pamiętajmy, że Święto Flagi powinno być należycie świętowane przez każdego patriotę. Już od najmłodszych lat powinno się wpajać dzieciom szacunek do symboli narodowych i do naszego kraju, który jest naszym najważniejszym domem.

Udostępnij ten post