flaga polski

Flagi narodowe polskiego producenta

Flagi narodowe są jednym z najważniejszych symboli państwowych, oznaczającym suwerenność, a także wolność. Mogą je wykorzystywać nie tylko przedstawiciele instytucji państwowych, ale również zwykli obywatele. Pod warunkiem, że robią to z należytym szacunkiem – przykładowo wywieszając flagę podczas święta flagi, które w Polsce ustanowione zostało na 2 maja. Celowe zdewastowanie lub zbezczeszczenie tego symbolu jest przestępstwem i podlega karze.

W większości przypadków wygląd flag szczegółowo określa stosowna ustawa. W Polsce jest to prostokątny płat tkaniny o ułożonych w równoległych, poziomych pasach dwóch barwach Rzeczypospolitej Polskiej. Są to następujące kolory – czerwony (który z biegiem lat kilkakrotnie zmieniał odcień), symbolizujący krew oraz odwagę i waleczność, a także biały, który ma oznaczać wodę i czystość (nieskazitelność). W obecnej reprezentacji funkcjonuje już od ponad stu lat – od początku dwudziestolecia międzywojennego.

Narodowe flagi – sklep

Flaga narodowa, naszym zdaniem, może okazać się przydatna w każdym domu. Coroczne wywieszanie jej przed domem, podczas świąt narodowych lub ważnych rocznic, pozwala solidaryzować się z innymi obywatelami oraz oddać należny hołd bohaterom walczącym niegdyś za ojczyznę.

Flagi państwowe z naszej oferty: https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/flagi/

W ofercie dostępne są nie tylko flagi Polski, lecz również Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej oraz kościelne (tzw. papieskie). Każda z nich w różnych wymiarach i w niezwykle atrakcyjnej cenie. Pozwoli to każdemu znaleźć produkt dostosowany do własnych potrzeb i oczekiwań. Największym zainteresowaniem naszych klientów cieszy się oczywiście Flaga Polski, cena której rozpoczyna się już od kilku złotych.

Kupując flagi od polskiego producenta dostają Państwo gwarancję wysokiej jakości stosowanych materiałów i estetycznego wyglądu każdej dostępnej sztuki. Flagi są stworzone z jednego kawałka materiału (poliestru) więc nie posiadają przeszyć pomiędzy poszczególnymi kolorami. Produkty przed wysyłką są starannie składane i pakowane w folię ochronną, która zapobiega uszkodzeniom i ewentualnym zabrudzeniom podczas transportu. Dodatkowo zalecamy by przy okazji zakupów, zaopatrzyć się również w specjalne uchwyty do flagi – drzewce, które pozwolą na bezpieczne oraz stabilne zamontowanie jej w wybranym przez siebie miejscu.

Flagi narodowe mają niezwykle długą i piękną tradycję, niekiedy sięgającą kilkuset lat (np. w przypadku flagi Danii). Są jednym z symboli reprezentujących wartości patriotyczne. Warto pielęgnować ten zwyczaj zwiększając tym samym swoje poczucie przynależności i przywiązania do miejsca z którego pochodzimy lub w który obecnie żyjemy. To wartościowe doznanie patriotyczne dostępne dla każdego z nas, na wyciągnięcie ręki. Gorąco zachęcamy do zaopatrzenia się we własny egzemplarz flagi.

Ciekawostki na temat flag narodowych

Ciekawostką dotyczącą wieszania flag jest specjalny przepis obowiązujący w Stanach Zjednoczonych. Zapisany jest on w regulaminie wojskowym i głosi, że powieszenie flagi narodowej dołem do góry informuje o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Jest to jedyna sytuacja gdy można umieścić ją w ten sposób. Z kolei flaga reprezentująca nasz kraj w podobnym przypadku mogłaby być pomylona z flagą Indonezji.

Udostępnij ten post