Promocja flag państw w ofercie ASPOL

Flagi narodowe obecnie

Współczesne flagi narodowe są produktem ogólnodostępnym i można je nabyć w każdym porządnym sklepie z flagami. W ofercie naszej firmy można znaleźć wiele flag narodowych. Najwyższą jakość prezentuje Atłasowa Flaga Polski o wymiarach 92 x 150cm, która wykonana jest z poliestru – tkanina typu Atłas SUPREME, 145g/m², uszyta z dwóch kawałków materiału, posiada brzegi obszyte podwójnym szwem wysokiej jakości poliestrowymi nićmi Premium. Wysoka jakość materiału z jakiej uszyto flagę, sprawia, że flaga nadaje się do ekspozycji w każdych okolicznościach.

W ofercie okolicznosciowe.com.pl znajduje się również Flaga Wielkiej Brytanii –  o wymiarach 70cm x 115cm, uszyta z  flagowego – poliestru, która posiada tunel na drzewiec o średnicy 22mm i ma brzegi obszyte pojedynczym szwem oraz flaga Stanów Zjednoczonych – o wymiarach 70cm x 115cm, która posiada tunel na drzewiec o średnicy 22mm, jest wykonana z materiału flagowego – poliestru i obszyta pojedynczym szwem na brzegach. Jedną z najczęściej wybieranych flag znajdujących się w naszej ofercie jest Flaga Unii Europejskiej o wymiarach 90cm x 150cm. Flaga Unii Europejskiej, jest wykonana z poliestru, posiada tunel na drzewiec o średnicy 22mm i idealnie się nadaje na wszelkie ważne uroczystości związane z Unią Europejską. Aktualnie wiele flag z naszej oferty jest w niższej cenie. Link do oferty – > https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/flagi/

Flagi Państwowe

Flaga narodowa jest jednym z najważniejszych symboli danego kraju. Flaga państwowa jest to formalny symbol suwerenności danego kraju. Flaga ma przeważnie kształt prostokąta. Często pojawiającymi się elementami na flagach narodowych są pasy poziome lub pionowe. Niektóre kraje posiadają na swojej fladze krzyż. Częstym elementem znajdującym się na fladze narodowej jest również pół księżyc, koło lub gwiazdy. Możemy również spotkać się z tym, że na fladze zostaje umieszczone godło państwowe.

Wszystkie urzędy i ważne instytucje państwowe wywieszają swoje flagi narodowe przed głównym wejściem do budynku. Ponadto flagi narodowe są zawsze wywieszane z okazji ważnych świąt narodowych lub podczas wzniosłych uroczystości narodowych. Flagi narodowe są również wywieszane podczas wielu wydarzeń sportowych. Flagi są też transparentem wykorzystywanym przez kibiców podczas zawodów jak również przez sportowców  podczas wręczania nagród.

Historia flag narodowych

Historia flag narodowych sięga początków XVIII wieku. Wcześniej flagi państwowe miały charter bander wojennych lub handlowych, które o wiele częściej były kojarzone z monarchią i siłami zbrojnymi stojącymi za monarchą. Jej główna funkcja nie polegała na utożsamianiu się całego narodu z symbolem, który reprezentuje dzisiejsza flaga narodowa. Przed XVIII wiekiem występowało ciekawe zjawisko polegające na tworzeniu własnych bander miejskich i bander kompanii handlowych przez niektóre siatki handlowe, które w dzisiejszych czasach rozumiane są jako znaki towarowe firm lub korporacji handlowych. Natomiast na kontynencie raczej używano chorągwi lub sztandarów, które przeważnie były przejawem działalności artystycznej.

Współczesne flagi państwowe są bardzo mocno ustandaryzowane i ujednolicone. Dzisiejsze flagi narodowe są postrzegane jako symbol Państwa i narodu, a nie monarchy i sił zbrojnych. Celem standaryzacji flag jest założenie, aby wytworzenie flagi było dosyć łatwe i powtarzalne lub aby mogło być wykonane samodzielnie w domu bez większego wysiłku z materiałów, które są ogólnodostępne. Do istotnego rozwoju kolejnych flag narodowych przyczynił się proces pojawiania się kolejnych państw, które poprzez flagę chciały ogłosić na arenie międzynarodowej swoją niepodległość.

Udostępnij ten post