Flagi świata

Z okazji świąt narodowych, ludzie bardzo często decydują się na wykorzystanie przypinek lub chorągiewek w barwach narodowych. Jest to wyraz patriotyzmu i umiłowania swojej ojczyzny. Oprócz przypinek i flag polskich, w sklepie Aspol, dostępne są także najróżniejsze flagi świata. Warto zapoznać się z innymi niż Polska flaga popularnymi produktami.

Francja

W sklepie dostępne są flagi i inne elementy w barwach francuskich. Flaga Francji podzielona jest na trzy kolory: niebieski, biały i czerwony. Barwa biała nawiązuje do flagi królowej, natomiast barwy czerwone i niebieskie to tradycyjne kolory Paryża.

Warto zaznaczyć, że w czasie, w którym wprowadzano flagę, główna interpretacja kolorów głosiła, że biały odnosi się do króla, niebieski do szlachty, natomiast czerwony do ludu. Zestawienie tych barw miało symbolizować równość społeczną.

Niemcy

W ofercie dostępne są także gadżety w barwach niemieckich. Podobnie jak flaga francuska, flaga niemiecka składa się z trzech pasów w różnych kolorach: czarnym, czerwonym oraz żółtym. Barwy te obowiązują od 23 maja 1949 roku. Warto zaznaczyć, że użycie flagi niemieckiej, a także innych gadżetów w tych barwach, jest dokładnie uregulowane przez rozporządzenie z 22 marca 2005 roku. Zgodnie z tym dokumentem, można ją wywieszać z okazji:

  • Dnia Pamięci Ofiar Nazizmu,
  • Święta Pracy,
  • Dnia Europy,
  • Rocznicy uchwalenia Konstytucji,
  • Rocznicy 12 czerwca 1953,
  • Rocznicy zamachu z 20 lipca,
  • Dnia Jedności Niemiec,
  • Dnia Pamięci,
  • dnia wyboru do Budestagu oraz do Parlamentu Europejskiego.

Hiszpania

Kolejną propozycją dostępną w sklepie z flagami i kotylionami są produkty w barwach Hiszpanii. Flaga tego kraju także składa się z trzech poziomych pasów w kolorach: czerwonym, żółtym i ponownie czerwonym. Ponadto po lewej stronie na pasie środkowym (który jest najszerszy) znajduje się królewskie godło, które otoczono Słupami Herkulesa.

Barwy flagi nie mają oficjalnej interpretacji, niektórzy przyjmują, że są to kolory charakterystyczne dla herbu Królestwa Aragonii.

Włochy

W sklepie nie mogłoby zabraknąć także flagi Włoch. Jest ona także podzielona na trzy pasy, jednak w ułożeniu pionowym. Mają one barwy: zieloną, białą oraz czerwoną. Trzy kolory nawiązują do rewolucji francuskiej. Uważa się także, że zielony symbolizuje wolność i nadzieję, biały wiarę i śnieg na szczytach Alp, a czerwony krew oraz męstwo. Flaga w tych trzech kolorach pierwszy raz pojawiła się w 1795 roku w Bolonii.

Taki sam zestaw barw, można spotkać na flagach Bułgarii, Meksyku, Iranu oraz Węgier. Pełna oferta dostępna jest tutaj: https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/flagi/

Udostępnij ten post