MAŁY KOTYLION 100LECIE BS RAZEM

Jak, kiedy i gdzie można nosić kotylion?

Kotylion niepodległościowy (inaczej kotylion na 11 listopada) jest symbolem patriotyzmu i miłości do ojczyzny. W Polsce kotyliony niepodległościowe są biało — ­czerwone. Najczęściej biel umieszczona jest w środku, czyli w sercu kotyliona, a czerwień na zewnątrz. Kotyliony na Święto Niepodległości to  ozdoby, które mają rozbudowaną formę, w ich sercu można umieścić napis, zdjęcie lub obrazek, często wykonywane są z atłasowych lub satynowych wstążek.

Jak nosi się kotylion?

Biało-czerwone kotyliony niepodległościowe to znak narodowej tożsamości, stąd zawsze nosimy je na sercu. Symbol patriotycznej postawy na ważnych uroczystościach powinien dumnie zdobić lewą stronę klapy marynarki munduru lub garnituru. Kotylion 11 listopada nosi się w połączeniu z galowym strojem, schludnym i eleganckim, co wyraża szacunek i poczucie przynależności do narodu. Nosząc kotylion niepodległościowy, należy przestrzegać zasad odpowiedniego zachowania podczas uroczystości.

Kiedy i gdzie noszenie kotyliona jest dopuszczalne?

Kotyliony w barwach narodowych są noszone podczas uroczystości państwowych o charakterze oficjalnym. W naszej ofercie odnaleźć można odpowiednie produkty pod hasłami kotylion 11 listopada, kotylion na dzień niepodległości, kotyliony na święto niepodległości, kotylion niepodległościowy albo kotyliony na 11 listopada.  Polacy zakładają je podczas świąt państwowych na znak historycznej pamięci. W szczególności powinny być zakładane z okazji: Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święta Narodowego Trzeciego Maja, Święta Wojska Polskiego i Narodowego Święta Niepodległości.

Warto zwrócić uwagę na kotyliony o innym charakterze, wykonane w celu reprezentowania symboli wiary, przynależności do określonej grupy osób lub dla uczczenia obchodów narodowych innego kraju. Kotyliony maryjne i papieskie sprawdzają się dla grup modlitewnych, podczas pielgrzymek lub obchodów religijnych. Kotyliony wzorowego przedszkolaka będą idealną nagrodą podczas zakończenia roku szkolnego lub pasowania na przedszkolaka. W trakcie pikników wielokulturowych można posiłkować się kotylionami w barwach wielu krajów, aby wyróżnić stoiska narodowe. Kotyliony stanowią ważny element symboliki, wzmacniającej poczucie przynależności i są doskonałym elementem dekoracyjnym.

Kotyliony na 11 listopada lub innego rodzaju dostępne w naszej ofercie są tutaj: https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/kotyliony-i-kokardy/. Można je również wyszukać pod hasłami kotylion 11 listopada, kotylion na dzień niepodległości, kotylion niepodległościowy albo kotyliony na 11 listopada dzięki dostępnej w sklepie wyszukiwarce.

Udostępnij ten post