Kotyliony weselne na zamówienie

W polskich zwyczajach od dawna przyjęte jest organizowanie dużych i hucznych wesel. Na taką okazję zwykle zapraszamy całą rodzinę, zarówno tę bliższą jak i dalszą, sąsiadów, przyjaciół oraz kolegów z pracy. Każdej młodej parze zależy, aby ten wyjątkowy dzień miał godną oprawę. Przygotowania do wesel zajmują wiele miesięcy i są niezwykle intensywnym okresem. Wszystko trzeba dokładnie zaplanować. Tutaj wszystko jest ważne, zarówno sala bankietowa, kwiaty, fotograf jak i najmniejsze wstążki oraz kotyliony weselne. Warto dokładać starań podczas doboru elementów dekoracyjnych, by na koniec móc uzyskać niesamowite wrażenie. 

Kotyliony weselne 

Kotyliony weselne w polskiej tradycji występują od bardzo dawna. Są one niezwykle ważnym elementem ozdobnym, równie istotnym jak dekoracje kościoła, samochodu ślubnego oraz dekoracje na sali weselnej. Kotyliony występują też pod potoczną nazwą przypinki. Są one bardzo ważnym elementem wyróżniającym, dzięki którym nieznające się osoby mogą wiedzieć, że inne osoby również są gośćmi na weselu. Dość często stosuje się przypinki z imionami młodych i to rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w dużych obiektach, gdzie może być jednocześnie kilka wesel. Wtedy goście nie mają problemu z dotarciem na odpowiednią salę. Kotyliony to także element, który kojarzy się z byciem gościem na ważnym przyjęciu. Dzięki temu łatwiej możemy poczuć niecodzienny klimat imprezy. Korzystając z kotylionów na zamówienie można poprosić o ich celowe zróżnicowanie. Wtedy inny typ kotylionów otrzymują młodzi, inni świadkowie a jeszcze inni rodzice i chrzestni. W niektórych regionach kraju praktykowane jest także, by inny typ kotylionów przypinać rodzinie pana młodego a inny typ rodzinie pani młodej. 

Czy kotyliony warto robić samodzielnie? 

Osoby, które mają duże zdolności manualne, mogą przygotować kotyliony ślubne samodzielnie, jednakże należy podkreślić, że jest to bardzo czasochłonne zadanie, które sprawdzi się jedynie przy niewielkich przyjęciach. Dużo rozsądniej jest postawić na profesjonalne kotyliony na zamówienie, które oferowane są tu: https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/kotyliony-i-kokardy/rozety-na-zamowienie/. Zamawiając tego typu przypinki mamy pewność, że będą one trwałe a ich końce zostaną zabezpieczone metodą termiczną. Ilość wzorów w jakich mogą występować kotyliony ślubne jest dzisiaj naprawdę duża. Najczęściej wykonywane są one z użyciem wstążek satynowych i szyfonowych, mogą być zdobione niewielkimi aplikacjami, perełkami czy cyrkoniami. Najczęściej mają one kształt fantazyjnych kokardek, które są wzbogacane niewielkimi kwiatkami typu różyczki czy stokrotki. Wybierając kotyliony na zamówienie można poprosić o konkretny kolor, który będzie idealnie komponował się z wybraną dekoracją sali. Kotyliony najczęściej mocowane są przy pomocy niewielkich szpilek, choć dostępne są także inne rozwiązania. Bardzo ciekawie prezentują się także kotyliony z taśmy rypsowej oraz kotyliony rozety, które są wyjątkowo starannie wykonane, z dużą dbałością o szczegóły. Z całą pewnością warto zamówić wyjątkowe kotyliony ślubne, aby uświetnić tę wyjątkową okazję.

 

Udostępnij ten post