Symbole krajów na produktach ASPOL

Symbole krajów z oferty ASPOL https://okolicznosciowe.com.pl/shop/ – przydają się podczas wielu wydarzeń okolicznościowych. Jeśli na przykład organizujemy dzień kultury amerykańskiej, nie powinno na nim zabraknąć flag, a także kotylionów z orłem reprezentującym USA. Analogicznie na wydarzeniu dotyczącym kultury francuskiej oprócz tricolore może pojawić się lilia a na Dniu Świętego Patryka koniczyna.

No i naturalnie nie zapominajmy o symbolach bardziej lokalnych. Dużo osób na co dzień z dumą nosi w klapie polską flagę bądź polskiego orła. Inni stawiają na patriotyzm o wiele bardziej międzynarodowy i sięgają po symbole Unii Europejskiej.

Symbole krajów jako sposób wyrażenia tożsamości bądź sympatii

Patriotyzm często bywa utożsamiany ze środowiskami skrajnymi. I właśnie noszenie symboli swojego kraju może być dobrym sposobem na pokazanie, że ojczyznę można kochać także na spokojnie i z poszanowaniem wartości innych. W takim podejściu specjalizują się na przykład Gruzini. Ich patriotyzm jest całkowicie pozbawiony ksenofobii, a nawet wręcz przeciwnie — zachęca obcokrajowców do przyjazdu i pokochania ich kraju. Bardzo chętnie noszona przez mieszkańców Kaukazu flaga z czterema krzyżami poza granicami staje się reklamą ich państwa. Taką samą rolę odgrywa herb ze świętym Jerzym, który często zobaczymy u gruzińskich turystów.

Po symbole krajów sięgają też osoby, które posiadają dwie ojczyzny. Ekspaci i dwu-narodowcy. Często przebywając w jednej z ojczyzn, tęsknią za tą drugą. Wtedy właśnie w ich klapie pojawia się brytyjski lew, ukraiński trójząb czy jeden z niezliczonej ilości orłów (tego ptaka w swoich herbach mają oprócz Stanów także Austria, Rosja i Meksyk).

Przy okazji taki symbol noszony w klapie, może stać się pretekstem do zawiązania nowych znajomości. Często obcy ludzie sami o niego dopytują – zaczynając w ten sposób całkiem nową znajomość.

Symbole krajów podczas świąt inspirowanych państwami

Dzień Świętego Patryka jest niewiarygodnym fenomenem. To irlandzkie święto zrobiło karierę międzynarodową i jest obchodzone właściwie w każdym zakątku globu. Jego najbardziej popularna tradycja to piwo z dodatkiem zielonego soku. W jego trakcie nie może też jednak zabraknąć zielonych kapelusików laprechauna czy koniczyny (oczywiście czterolistnej).

Inne święta związane z poszczególnymi narodami również się zdarzają, aczkolwiek rzadziej. Wydziały filologiczne i kulturoznawcze często organizują wydarzenia inspirowane kulturą poszczególnych krajów. Dzięki tym imprezom możemy więc zapoznać się z tradycjami amerykańskimi, hiszpańskimi czy też włoskimi. Oczywiście drobne symbole, które goście mogą przypiąć w klapie czy na ramieniu, będą stanowiły ciekawe urozmaicenie.

Dodatkowo warto wspomnieć, że święta swoich krajów organizują także mniejszości narodowe. W każdym wielkim mieście przynajmniej raz do roku możemy udać się na Dni Kultury Ukraińskiej. Swoje wydarzenia organizują także Gruzini. Jest ich w Polsce mało, ale tworzą zżytą i barwną wspólnotę, a imprezy wykorzystują do promowania swoich wypieków, dań, tańców oraz oczywiście wina.

Udostępnij ten post