Wolna Ukraina: flagi i przypinki w geście przyjaźni

Każdy naród posiada swoje własne barwy narodowe. Są rodzajem symbolu, z którym utożsamia się duża części każdej społeczności. Dzięki nim nie tylko obywatele mogą dać wyraz swojej przynależności. Można za ich pomocą okazać solidarność i wsparcie. Sprawdź ofertę produktów w barwach Ukrainy i wybierz odpowiedni dla siebie.

Spis treści:

  • Jak wygląda flaga Ukrainy
  • Flaga Ukrainy: symbolika
  • Jakie gadżety w barwach Ukrainy wybrać?
  • Jak wykorzystać produkty w barwach Ukrainy?

Jak wygląda flaga Ukrainy?

Flaga Ukrainy, czyli jednego z naszych najbliższych sąsiadów ma formę prostokąta składającego się z dwóch pasów. Górny pas jest w kolorze niebieskim, dolny zaś w żółtym. Co ciekawe taka kolorystyka ukraińskiej flagi ma długoletnią tradycję, jednak w latach istnienia Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej od 1949 do 1991 roku została zastąpiona czerwonym prostokątem z turkusowym pasem oraz sierpem i młotem.1 Za posiadanie niebiesko żółtej flagi niepodległej Ukrainy groziła w tamtym czasie kara więzienia.

Flaga Ukrainy: symbolika

Barwy narodowe Ukrainy mają interesującą symbolikę. Niebieski pas reprezentuje pogodne niebo, oznacza pokój i harmonię, tak potrzebne i pożądane przez naród Ukraiński. Kolor żółty przybiera różne znaczenia, zależnie od interpretacji. Bywa metaforą kłosu pszenicy lub zboża, symbolizuje urodzaj i obfitość.2 W innym ujęciu żółta barwa przedstawia światło, do którego powinien dążyć naród Ukraiński. Niebiesko żółta flaga swoją kolorystyką nawiązuje do herbu Narodowego Ukrainy, złotego trójzębu na niebieskiej tarczy.

Jakie gadżety w barwach Ukrainy wybrać?

Nawet najmniejszy gest solidarności może być ogromnym wsparciem. Najłatwiej okazać poparcie wykorzystując barwy narodowe, które będą czytelne i zrozumiałe dla otoczenia. Wśród produktów w barwach Ukrainy, popularnością cieszą się:

  • Ukraińska flaga w tradycyjnej, materiałowej formie z tunelem umożliwiającym zamocowanie na drzewcu lub jako poręczna, papierowa chorągiewka na patyczku,
  • Przypinki w barwach Ukrainy – zapinane na agrafkę, okrągłe znaczki o różnej średnicy,
  • Kotyliony, czyli forma przypinek ozdobionych dekoracją z tasiemek,
  • Tasiemki i wstęgi w barwach ukraińskich

Jak wykorzystać produkty w barwach Ukrainy?

Małe gesty często wystarczą, by okazać sympatię i solidarność. Wsparcie z pewnością doceni Ukraina. Flagi i przypinki w jej barwach narodowych mogą być wykorzystana na różne sposoby. Ukraińska Flaga wywieszona razem z flagą Polski symbolizuje przyjaźń między narodami. Dzięki poręcznym wymiarom ukraińskie chorągiewki mogą posłużyć do dekoracji pojazdów lub pomieszczeń. Niebiesko żółte przypinki można nosić w różnych okolicznościach, są wygodne i łatwe do przypięcia na różnych powierzchniach. Podobnie jak kotyliony, które są bardziej efektowne od przypinek. Tasiemki i wstęgi w ukraińskich barwach narodowych mogą same być ozdobą lub też mogą posłużyć do wykonania dekoracji. Należy pamiętać, że flaga jest symbolem narodowym, a produkty w takich barwach należy traktować z szacunkiem.

1 https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Ukrai%C5%84skiej_SRR

2 https://flagipanstw.info.pl/ukraina

 

Udostępnij ten post